V Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

podpis pod obrazkiem

Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

zdrowa rywalizacja i emocjonująca zabawa!

Data: 16 lipca 2017 r.
Miejsce: Kościelisko-Kiry, stadion biathlonowy
Godzina startu: 12:00
Zapisy: online do 9 lipca; w dniu zawodów od 9:30 do 11:30 w Biurze Zawodów
Opłata startowa: 50 zł przy rejestracji online, 70 zł w dniu zawodów.

Nagrody:
- Trofea dla zwycięzców, nagrody rzeczowe za pierwsze 3 miejsca w każdej z kategorii.
- Wszyscy uczestnicy, bez względu na wynik, wezmą udział w losowaniu cennych nagród, w tym profesjonalnego ekspresu do kawy marki KRUPS.


Biathlonowy nordic walking to dyscyplina zapoczątkowana w Kościelisku, która z roku na rok przyciąga pod Giewont coraz liczniejsze rzesze fanów, zakochanych w pomysłowym połączeniu dwóch aktywności: popularnego nordic walking i emocjonującego strzelania. 

Zawodnicy startujący w Mistrzostwach mają do pokonania 3 pętle po 1,5 km (dzieci 3 x 1 km), a pomiędzy nimi oddają 2 serie strzałów z pozycji leżącej do 11-centymetrowej tarczy. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik musi pokonać dodatkowe 100 m rundy karnej. Przygotowaniem i ładowaniem karabinu zajmują się sędziowie biathloniści, zatem karabinu nie trzeba dźwigać ze sobą w trakcie marszu nordic walking.
Trasa zawodów jest urozmaicona, z podbiegami, ale łatwa. Jej pokonanie nie wymaga mistrzowskiej kondycji, choć oczywiście w walce o podium liczy się czas.

Mimo, że to Mistrzostwa Polski, swoich sił może tu spróbować praktycznie każdy! Wystarczy znać technikę marszu nordic walking i nie bać się chwycić do ręki karabin. Przed startem organizatorzy zapewniają możliwość przygotowania się do zawodów w Aktywnej Strefie Nordic Walking, prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, bezpłatnego wypożyczenia kijów oraz możliwość przeszkolenia i odbycia serii próbnej na strzelnicy. Osoby, które zaplanują nieco dłuższy urlop w Kościelisku i przyjadą już przed zawodami, mogą skorzystać z całego pakietu zajęć BNW.

Do wzięcia udziału w imprezie tak zachęca Sylwia Loley, zwyciężczyni III Mistrzostw Polski w BNW: Samo wzięcie udziału w zawodach jest niesamowitym doświadczeniem. To coś tak bardzo innego, że warto spróbować!

 


Regulamin V Mistrzostw Polski w BNW

Program zawodów

Wydarzenie na FB

Poprzednie edycje

Fotorelacje:

  


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.