Nordic Walking dla każdego

Nordic Walking to jedna z najszybciej rozwijających się w ostatnich latach forma aktywności ruchowej.

Chodzić z kijkami można wszędzie i o każdej porze roku. Tego rodzaju sport jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dla osób o słabej kondycji fizycznej jak i wyczynowych sportowców.  Co raz częściej jest też stosowany w rehabilitacji wielu schorzeń.

W tej aktywności nie jest ważne, by chodzić jak najszybciej, ale żeby zaangażować jak największą liczbę mięśni, dzięki czemu poprawimy naszą kondycję i sprawność.

Nordic Walking należy do najefektywniejszych form rekreacyjnych, ze względu na dodatkowe zaangażowanie ramion. Podczas marszu z kijkami, organizm zużywa więcej energii niż podczas zwykłego marszu, a tym samym zwiększa zużycie tlenu. Również spalanie kalorii zwiększa się o 30%. Stosując prawidłową technikę, angażujemy 90% mięśni naszego ciała.

Obecność instruktora podczas kilku pierwszych treningów jest wskazana. Osoba ta pokaże nam,  prawidłową technikę marszu i będzie mieć pełną kontrolę nad szybkością i długością kroków oraz właściwą postawę. Pomoże również  dobrać sprzęt, gdyż zastosowanie złej jakości kijków, może nas zniechęcić do uprawianie tej dyscypliny oraz zaszkodzić naszemu zdrowiu.


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.