Trasy biegowe


Trasy biegowe w Kościelisku otwarte przez z-ne

Kościelisko to istny raj dla miłośników narciarstwa biegowego. To właśnie tutaj u podnóża Tatr warunki terenowe i odpowiedni mikroklimat pozwalają na utrzymanie narciarskich  tras biegowych  przez kilka miesięcy w roku o wiele dłużej niż w innych zakątkach Polski.
Trasa biegowa oficjalnie otwarta została w  stycznia 2013 r. Inicjatorami tych tras byli Halina Olejniczak , Maria Nędza i Wojciech Styrczula członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko. Pomysłodawcy  wytyczyli trasę oraz pozyskali pisemne zgody wszystkich właścicieli gruntów, którzy nieodpłatne udostępnili  tereny  przez które przebiega trasa.  Gmina zaś wykonała na uzgodnionym terenie przepusty umożliwiające założenie śladu. Wobec zaistnienia faktu tras, rada gminy wraz z wójtem podjęła uchwałę o wyasygnowaniu środków na zakup ratraka, do profesjonalnego przygotowania i utrzymania tras nie tylko na Chotarzu, ale także na Siwej Polanie i na Biathlonie. Obecnie funkcjonuje 10 km trasy, cieszącej się dużym zainteresowaniem. 
 Trasa biegowa w Kościelisku już w pierwszym sezonie jej funkcjonowania została okrzyknięta najlepszą w Polsce stąd idea „Kościelisko dla Biegaczy”!
Zatem jeśli tylko lubisz ruch i propagujesz zdrowy tryb życia i nawet zimą chcesz się porusza i dotlenić świeżym górski powietrzem - przyjdź do Kościeliska .  Profesjonalnie przygotowana trasa biegowa czeka na Ciebie a przepiękna okolica a przede wszystkim piękne krajobrazy sprawią , że Kościelisko pozostanie na długo w Twojej pamięci! 
Zapraszamy.


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.