Nordic Walking - Aktywni 50+

Nasze stowarzyszenie po raz kolejny współorganizowało świetną imprezę  „Nordic Walking-Aktywni 50+”

Wszyscy zainteresowani, niezależnie do wieku, spotykali się codziennie o tej samej godzinie na placu przy Domu Ludowym w Kościelisku. Stamtąd też ruszali na swoje kijkowe marsze po zboczach Gubałówki. Nie straszny był im ni wiatr, ni deszcz. 

Grupa liczyła od 20 do 50 osób, zależnie od dnia. Projekt przewidywał 10 dni treningów w tym 2 spotkania ze specjalistą z Instytutu Zdrowego Leczenia, doktorem Narcyzem Sadłoniem. Wszystkim uczestnikom tak bardzo podobały się wieczorne wyprawy z kijkami, że niejako „nadliczbowo” zrealizowaliśmy jeszcze dwa dodatkowe spotkania. 

Co więcej, uczestnicy tego projektu nadal spotykają się, aby razem kontynuować przygodę z Nordic Walking. Po więcej informacji na temat spotkań zapraszamy na naszą stronę facebooka.

Po realizacji oficjalnej części spotkań wszystkim uczestnikom rozdano smyczki, koszulki oraz przewodnik prawidłowej techniki Nordic Walking. Dla wyróżniających się dodatkowo były jeszcze kubki. 

Projekt był współfinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, instruktorem była Halina Olejniczak.


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.